Digital transformasjon handler ikke bare om teknologi
Det handler om hvordan virksomheter utvikler seg, skaper verdi og leverer på sitt formål – enten det er å løse et samfunnsoppdrag, effektivisere drift eller styrke konkurransekraften.
A-2 hjelper både offentlige og private virksomheter til å omsette digitale ambisjoner til varige resultater – fra innsikt og strategi til gjennomføring og gevinst.


DI2X viser hvor dere står – A-2 hjelper dere å komme dit dere skal
Som strategisk samarbeidspartner med DI2X benytter vi deres forskningsbasert rammeverk som gir strukturert innsikt i virksomhetens digitale modenhet og kapabiliteter.
Dette danner et godt grunnlag for riktige prioriteringer og målrettet utvikling.
Digital transformasjon handler ikke bare om teknologi
Det handler om hvordan virksomheter utvikler seg, skaper verdi og leverer på sitt formål – enten det er å løse et samfunnsoppdrag, effektivisere drift eller styrke konkurransekraften.
A-2 hjelper både offentlige og private virksomheter til å omsette digitale ambisjoner til varige resultater – fra innsikt og strategi til gjennomføring og gevinst.
Derfor stopper digital transformasjon ofte opp
Mange virksomheter står fast fordi:
- Strategien er der – men blir ikke gjennomført
- Teknologien finnes – men organisasjonen er ikke rigget
- Prosjekter iverksettes – men gevinsten uteblir
- Medarbeidere og ledere mangler felles forståelse for retning og endring
A-2 Innsikt
Digital transformasjon: Mer enn teknologi – slik forbereder du organisasjonen for fremtiden
Hva A-2 bidrar med
Vi hjelper dere å skape retning, fremdrift og varige resultater – med en helhetlig tilnærming som kobler strategi, ledelse, teknologi og organisasjon.
Dette kan vi bidra med:
- Kartlegging av digital modenhet og kapabiliteter (DI2X)
- Hjelp til strategiske valg, veikart og prioriteringer
- Endringsledelse og organisasjonsutvikling (ACMP)
- Teknologiledelse og arkitekturstøtte
- Tilpassede kompetansetiltak for ledere og medarbeidere
- Program- og prosjektledelse med fokus på å skape varig verdi
- Virksomhetsarkitektur og virksomhetsstyring
Hvorfor velge A-2?
- Lang erfaring i offentlig og privat sektor
- Helhetlig tilnærming – fra strategi til gevinst
- Uavhengig rådgiver på teknologi – fra behov til effekt
- Forskningsbaserte og etablerte rammeverk (DI2X, ACMP m.fl.)
- Fokus på kompetanseutvikling og varig eierskap
- Solid gjennomføringsevne i komplekse prosjekter
Ta kontakt med en av våre eksperter på området

Elin Kristine Fjørtoft
Elin Kristine Fjørtoft er utdannet med hovedfag i statsvitenskap fra Universitetet i Oslo.
Elin Kristine har 20 års erfaring med ledelse, lederutvikling og virksomhetsstyring i offentlige virksomheter som NAV, Helsedirektoratet og DIFI. I rollen som sekretariatsleder for Digitaliseringsrådet/Difi har hun fått bred og dyp kunnskap om muligheter og utfordringer i strategisk og praktisk digitaliseringsarbeid i statlige virksomheter.

Christine Stray
Christine er utdannet siviløkonom fra Handelshøyskolen BI med tilleggsutdannelse innenfor HRM, arbeidsrett og consulting.
Christine har mer enn 20 års erfaring innenfor endringsledelse, organisasjons- og lederutvikling og HR. Hun har tidligere jobbet i Accenture, EVRY og som selvstendig konsulent med oppdrag innenfor privat og offentlig sektor. De siste årene har hun jobbet med HR og HR ledelse hos Advokatfirmaet Haavind.

Kontakt
Ann-Christine Moberg
Ann-Christine Moberg
Ann-Christine har en Bachelor of International Business fra Uppsala Universitet. Hun begynte i A-2 i 2019 og har tidligere arbeidet i blant annet Accenture, Hafslund og ErgoGroup.
Ann-Christine har mer enn 20 års erfaring som leder, prosess- og prosjektleder innenfor virksomhets- og organisasjonsutvikling. Hennes kompetanseområder er endringsledelse, prosjektledelse, organisasjonsutvikling, strategisk HR og lederutvikling.