Kredinor
Kredinor er Norges ledende inkassoselskap og en del av SpareBank 1‑alliansen, med virksomhet i Norge, Sverige, Danmark og Finland.
Kundens mål
Målet med prosjektet var å etablere én felles og robust inkassoplattform i Norge etter fusjonen av Modhi Norge, Modhi Collect og Kredinor. Dette for å redusere systemkompleksitet og operativ risiko, sikre en enhetlig kunde‑ og oppdragsgiveropplevelse, effektivisere saksbehandlingen og legge et solid fundament for videre utvikling og fremtidige porteføljekjøp. Prosjektet omfattet svært store datamengder, varierende datakvalitet og et komplekst integrasjonslandskap mot banker, ERP‑systemer og datavarehus.
Vår rolle
A‑2 har hatt en sentral rolle i gjennomføringen av prosjektet, med ansvar for både prosjektledelse og testledelse. Vi har planlagt og styrt et flerårig migreringsløp gjennomført i åtte produksjonsmigreringer, og etablert et strukturert test‑ og kvalitetssikringsregime med omfattende testmigreringer og verifikasjoner.
Totalt har prosjektet omfattet rundt 1,4 millioner saker, over 10 millioner dokumenter og 5 600 oppdragsgivere, og involvert ca. 40 ressurser på tvers av hele organisasjonen.




